S bývalým majitelem kladenské Poldi a úspěšným architektem Vladimírem Stehlíkem se dnes v kapli Sv. Václava na Vinohradských hřbitovech rozloučila rodina a jeho nejbližší kamarádi a známí. „Vláďa byl snílek, romantik. Byl to chlap, který měl jiskru a dobré nápady,“ vzpomínal před pohřbem kamarád Harry. „Byl odvážnej,“ doplnil další kamarád Karel. Smutečního obřadu se mohli zúčastnit jen pozvaní hosté, fotografování či natáčení přímo v kapli si Marko Stehlík, syn Vladimíra Stehlíka, rezolutně nepřál.
Rozloučení trvalo necelou hodinu, kdy z kaple vyšli smuteční hosté a auto s rakví opustilo Vinohradské hřbitovy. Vladimír Stehlík zemřel 9. února a s ním i poslední velká vzpomínka na naděje spojené s jeho převzetím velké části kladenských hutí. Ty přezval v roce 1993 v rámci obálkové soutěže za 1,75 miliardy korun. Tuto částku ovšem nikdy celou nezaplatil. Z funkce generálního ředitele společnosti Bohemia Art a Poldi Ocel odstoupil počátkem roku 1997, kdy už jeho působení v těchto firmách prošetřovala policie. Dlouhé roky čelil soudům, které skončily až v roce 2018. Sám Stehlík na jejich konání trval, jakkoliv se na něj vztahovala rozsáhlá prezidentská amnestie vyhlášená Václavem Klausem.
Vladimír Stehlík vystudoval kladenské gymnázium, následně Vysokou školu umělecko-průmyslovou. Jako architekt se spolupodílel na rekonstrukci 220 historických objektů, včetně dostavby lidického památníku. Věnoval se rovněž pedagogické činnosti a po určité období byl expertem ministerstva školství v zahraničí. Snažil se i o vstup do politiky, což se mu ani při volbách do senátu a později do Evropského parlamentu nepodařilo.
Sdílet na: